Chopin Apartment Warsaw to wygodny apartament na nocleg w Warszawie

Chopin Apartment Warsaw to wygodny apartament na nocleg w Warszawie

1 (4)

Dlaczego warto zatrzymać się na Nowym Mieście?

Nowe Miasto to bardzo spokojna i pełna zieleni dzielnica, znajdująca się na skarpie wiślanej tuż przy Starym Mieście.

Na Nowym Mieście można dobrze zjeść, wzdłuż ulicy Freta oraz na rynku Nowego Miasta zlokalizowanych jest wiele dobrych restauracji.

Dzięki noclegowi na Nowym Mieście do większości turystycznych atrakcji Warszawy można dotrzeć po prostu na piechotę.

Jest to jednocześnie rejon bardzo zielony, otoczony przez park Fortu Legionów, Cytadeli oraz Ogrody Krasińskich.

Większość mieszkańców to osoby starsze, często mieszkające tam “od zawsze” (czyli od odbudowy zaraz po wojnie) - jest to miejsce czyste i spokojne.

Nie ma większych problemów z parkowaniem. Oczywiście od poniedziałku do piątku obowiązują parkomaty, ale zawsze można znaleźć miejsce. Dodatkowo na terenie dzielnicy znajdują się trzy płatne parkingi strzeżone.

Kilka anegdot o Nowym Mieście

  • Ulica Freta była ulicą zamieszkałą przez Polaków, natomiast ulice dochodzące do ulicy Freta (Franciszkańska, Ciasna, Bonifraterska etc.) były już ulicami zamieszkałymi głównie przez ludność żydowską. Pierwsze granice Getta zawierały w sobie prawie całe Nowe Miasto. Po wojnie ulica Freta i rynek Nowego Miasta zostały odtworzone, natomiast po żydowskiej dzielnicy z licznymi sklepikami i kramami niestety nie pozostał nawet ślad
  • Najstarszym zachowanym budynkiem Nowego Miasta jest ten przy Zakroczymskiej 4 - został on zbudowany na początku XIX przez piekarza Wacława Mali. Żeliwny balkon na piętrze jest podobno najstarszym balkonem w Warszawie.
  • Na Nowym Mieście mieszkała Maria Skłodowska-Curie (dzisiaj jest tam muzeum Jej imienia) oraz Ernst Theodor Amadeus Hoffmann - autor bajki “Dziadek do orzechów” (dzisiaj jest tam restauracja Pod Samsonem)
  • Na rynku Nowego Miasta wznosił się ratusz, rozebrany w XIX wiekuNowe Miasto było jedną z twierdz Powstania Warszawskiego, zaś budynek Wytwórni Papierów Wartościowych był jedną z jej redut, bronioną ponad miesiąc. Dopiero zmasowany atak 27 sierpnia przy użyciu broni ciężkiej spowodował poddanie reduty.
Depositphotos_105810464_original (1)

Zależy nam, by każdy kto zdecyduje się na nocleg w Chopin Apartment Warsaw miał wspaniałe wspomnienia z pobytu w Warszawie

Dlatego nasz apartament posiada pełne wyposażenie

besprzewodowy internet 60 mB/s

telewizor plazmowy z telewizją kablową

żelazko i deska do prasowania

igielnik, nici oraz czyścik do butów

ekspres ciśnieniowy, kuchenka mikrofalowa

pyszna kawa, herbata, cukier i słodzik

toster, czajnik, talerze i sztućce

na życzenie - artykuły spożywcze

Szukasz noclegu w Warszawie?

Lubisz wygodę i cenisz sobie otoczenie pięknej okolicy?

Zarezerwuj termin w Chopin Apartment Warsaw.